Акумулятор LiFePO4 EVE LF230 230 Ah: огляд і як зібрати батарею
12 жовтня 2026

EVE LF230 — одна з найпопулярніших «середніх» призматичних комірок LiFePO4: 230 Ah при номінальних 3.2 В, тобто 736 Вт·год енергії в одному корпусі вагою трохи більше 4 кг. Це той формат, який часто обирають для домашніх накопичувачів 24 В і 48 В, коли 100 Ah уже мало, а 314 Ah — завелико й задорого. Розбираємо характеристики, розрахунки збірок і підбір BMS.
Характеристики EVE LF230
Основні дані з картки товару Акумулятор LiFePO4 Eve LF230 230 Ah 3.2 V Grade А:
- Хімія: LiFePO4 (літій-залізо-фосфат), номінальна напруга 3.2 В на комірку.
- Ємність: 230 Ah, тобто близько 736 Вт·год енергії з однієї комірки.
- Максимальний струм розряду: 230 А (рівень 1C).
- Вага: 4110 г.
- Виконання: призматичний корпус, синя обгортка, Grade A.
У каталозі є також варіант EVE LF230 230 Ah «Один штир» — з іншим виконанням клем. Практична різниця в тому, як ви кріпитимете шини: під різьбову шпильку чи під стандартні термінали. Перед замовленням варто визначитися з типом шин і кріплення, бо змішувати в одній батареї комірки з різними терміналами незручно.
Що означає Grade A: це комірки першого сорту з заводським тестуванням ємності та внутрішнього опору, без видимих дефектів корпусу. Саме такі потрібні для батарей, які мають роками працювати в циклічному режимі — різнобій параметрів усередині збірки з часом «розʼїжджається» і псує весь банк.
Скільки енергії дає збірка на LF230
Рахунок простий: множимо 3.2 В × 230 Ah × кількість комірок у послідовному ланцюгу.
- 4S (12.8 В) — ≈ 2.94 кВт·год. Класика для автодому, катера, резервного живлення котла й роутера.
- 8S (25.6 В) — ≈ 5.9 кВт·год. Зручно під 24-вольтові інвертори.
- 16S (51.2 В) — ≈ 11.8 кВт·год. Робочий варіант для домашньої системи з гібридним інвертором на 48 В.
Вага самих комірок для 16S — приблизно 66 кг, плюс корпус, шини й BMS. Це важливо для планування: шафа має стояти на твердій рівній основі, а не на тимчасовій полиці.
Струм розряду і яку BMS брати
Заявлений максимум розряду LF230 — 230 А, але в реальних стаціонарних системах стільки не потрібно. Орієнтуйтеся на потужність інвертора: для 48-вольтової батареї інвертор на 5 кВт у піці тягне приблизно 100–120 А, на 8 кВт — близько 160–180 А. Відповідно:
- До 5 кВт на 48 В — BMS JIKONG JK-PB2A16S15P 8S-16S 150A з активним балансиром 2А. Запас по струму є, активний баланс 2 А впорається з 230-амперними комірками.
- 6–8 кВт — JK RESS PB2A16S20P (V19) 7S–16S 200 А.
- Збірки 4S/8S — BMS JIKONG JK-B1A8S20P 4S-8S 200A з активним балансиром 1А.
Чому саме активний балансир: при 230 Ah пасивний баланс струмом у десятки міліампер фізично не встигає вирівняти банки за розумний час. Активна плата перекачує енергію між комірками амперним струмом — для великих ємностей це принципово. Решта варіантів — у розділі BMS.
LF230 проти інших призматичних комірок у каталозі
| Модель | Ємність | Енергія комірки | Макс. струм розряду | Вага |
|---|---|---|---|---|
| EVE LF50K | 50 Ah | 160 Вт·год | 50 А | 1395 г |
| EVE LF100LA | 100 Ah | 320 Вт·год | 100 А | 1985 г |
| CALB L194F130A (Grade B) | 130 Ah | 416 Вт·год | 130 А | 2340 г |
| EVE LF230 | 230 Ah | 736 Вт·год | 230 А | 4110 г |
| EVE MB31 | 314 Ah | ≈1005 Вт·год | 157 А | 5600 г |
| Cornex PF173-314A | 314 Ah | ≈1005 Вт·год | 314 А | 5600 г |
| EVE MB56 | 628 Ah | ≈2010 Вт·год | 314 А | 11500 г |
Як читати цю таблицю:
- Потрібно компактно й легко — EVE LF100LA 100 Ah або EVE LF50K 50 Ah: збірку 4S на 1.3–2.6 кВт·год реально підняти вдвох і возити з собою.
- Максимум кВт·год на шафу — EVE MB31 314 Ah чи Cornex PF173 314A 314 Ah: 16S дає приблизно 16 кВт·год при тій самій кількості зʼєднань.
- Золота середина — LF230. Комірку ще можна переставити самотужки, а 16S уже дає майже 12 кВт·год. Плюс високий допустимий струм розряду — 230 А проти 157 А у MB31.
- Бюджетний експеримент — CALB L194F130A 130 Ah Grade B, але памʼятайте: Grade B означає більший розкид параметрів, тож для довгої відповідальної роботи краще брати Grade A.
Повний перелік — у розділі призматичні комірки та LiFePO4; наявність конкретної позиції завжди актуальна в картці товару.
Як правильно зібрати батарею на LF230
Кілька робочих правил, які економлять гроші й нерви:
- Беріть комірки однієї партії. Чим ближчі ємність і внутрішній опір, тим рівніше поводиться батарея. Докуплена через півроку «зайва» комірка майже завжди стає слабкою ланкою.
- Зробіть топ-баланс перед складанням. Усі комірки паралельно, підйом до однакової напруги (для LiFePO4 верхня межа — 3.65 В), витримка, і лише потім послідовне зʼєднання. Без цього BMS місяцями «доганятиме» розбіг.
- Передбачте компресію. Призматичні комірки під час циклів «дихають». Їх стягують між жорсткими пластинами — це подовжує ресурс і не дає корпусу роздуватися.
- Не паяйте термінали. Тільки болтові зʼєднання шинами через динамометричний ключ, із дотриманням моменту, зазначеного виробником. Перетягнута різьба в кришці комірки — це вирок.
- Не кладіть шини «навхрест» без ізоляції. Падіння ключа на два сусідні термінали при 230 Ah — це дуга і зіпсована комірка. Працюйте ізольованим інструментом, знімайте годинник і каблучки.
- Налаштуйте BMS під LiFePO4. Верхня відсічка близько 3.55–3.65 В на комірку, нижня — не нижче 2.5 В, температурні датчики на корпусах комірок, заборона заряду в мінус.
Де LF230 доречна, а де ні
- Доречна: домашній накопичувач 24 В або 48 В, резервне живлення офісу чи майстерні, сонячна станція, автодім, катер, сервер-рум із невеликим навантаженням.
- Не доречна: там, де потрібні високі імпульсні струми при малій вазі — для інструменту, дронів, ліхтарів беріть циліндричні високострумові комірки з розділів 21700 та 18650, у них зовсім інша логіка розрахунку.
Висновок
EVE LF230 — збалансований вибір, коли потрібно 3–12 кВт·год стаціонарного зберігання без надмірної ваги окремої комірки. 736 Вт·год і допустимі 230 А дають змогу будувати і 12-вольтові мобільні системи, і повноцінні домашні банки 16S під інвертор 5 кВт. Якщо хочете максимум ємності в одній шафі — дивіться на 314 Ah (MB31 або Cornex PF173). Якщо батарею доведеться возити чи часто переставляти — беріть LF100LA чи LF50K. І в будь-якому разі одразу закладайте в бюджет нормальну BMS з активним балансом: на таких ємностях вона окупається першим же сезоном.
Товари зі статті
Потрібна допомога з вибором акумуляторів?
Звʼязатися з нами







