Комірки EVE: огляд призматичних LiFePO4 і циліндричних 18650/21700
7 жовтня 2026


Товар зі статті
Акумулятор LiFePO4 Eve LF22K 22 Ah 3.2 V Grade A високий струм● В наявності
1 296 ₴
EVE Energy — один із небагатьох виробників, який одночасно закриває два різні світи: великі призматичні комірки LiFePO4 для домашніх накопичувачів і циліндричні Li-ion 18650/21700 для збірок, інструменту й ліхтарів. Нижче — практичний розбір того, що є в нашому каталозі, чим моделі відрізняються та як не помилитися з вибором.
Чому комірки EVE так часто беруть для накопичувачів
EVE — великий китайський виробник літієвих елементів, чия продукція масово використовується у промислових системах зберігання енергії, електротранспорті та побутовій техніці. Для покупця це означає три практичні речі:
- широкий модельний ряд — від 22 А·год до 628 А·год у призматиці й від 2500 до 5700 mAh у циліндричних елементах;
- стабільна доступність — популярні типорозміри легко докупити, якщо знадобиться розширити банк;
- зрозуміле маркування — у назві моделі вже закладена ємність (LF50K — 50 А·год, LF105 — 105 А·год, MB31 — 314 А·год).
Важливо пам'ятати: LiFePO4 і Li-ion — це різна хімія з різною напругою. Призматичні комірки EVE мають номінал 3.2 В, циліндричні — 3.6 В. Змішувати їх в одній збірці не можна.
Призматичні комірки LiFePO4 EVE: від 22 до 628 А·год
Це основа для домашнього накопичувача, резервного живлення, сонячної системи або кемпер-ван. LiFePO4 цінують за довгий ресурс циклів, стійкість до глибокого розряду й значно кращу теплову стабільність порівняно з літій-кобальтовими хіміями.
| Модель | Ємність | Макс. струм розряду | Вага |
|---|---|---|---|
| EVE LF22K 22 Ah Grade A | 22 Ah | 66 A | 628 г |
| EVE LF32 32 Ah Grade B | 32 Ah | 32 A | 750 г |
| EVE LF50K 50 Ah Grade A | 50 Ah | 50 A | 1395 г |
| EVE LF100LA 100 Ah Grade A | 100 Ah | 100 A | 1985 г |
| EVE LF105 105 Ah Grade A | 105 Ah | 105 A | 1980 г |
| EVE MB31 314 Ah Grade A | 314 Ah | 157 A | 5600 г |
| EVE MB56 628 Ah Grade A | 628 Ah | 314 A | 11500 г |
Яку ємність брати під свою задачу
- 22–50 А·год — компактні рішення: павербанк на 12 В, живлення роутера й освітлення, портативна станція, де критична вага. LF22K окремо цікавий тим, що витримує струм до 66 А при ємності 22 А·год — це втричі більше за номінал, тобто модель розрахована на короткочасні сплески навантаження.
- 100–105 А·год — класика для автодому, катера, невеликого резервного живлення. Чотири такі комірки дають банк 12.8 В ≈ 1.3 кВт·год.
- 314 А·год — найпопулярніший формат для домашніх накопичувачів. 16 комірок MB31 у конфігурації 16S дають систему 51.2 В і приблизно 16 кВт·год.
- 628 А·год — MB56 для тих, хто хоче максимум енергії при мінімумі міжелементних з'єднань: менше болтів, шин і точок контакту при тій самій ємності.
Зверніть увагу на варіанти виконання: наприклад, EVE MB31 з одним штирем — те саме «серце», але інша конструкція клем. Перед замовленням звірте, які шини й кріплення у вас вже є.
Grade A чи Grade B — у чому різниця
Grade A — комірки першого сорту: мінімальний розкид ємності й внутрішнього опору всередині партії. Для послідовного банку 8S/16S це принципово, бо батарея працює за найслабшим елементом. Grade B — елементи з більшим розкидом параметрів або косметичними дефектами; вони дешевші й цілком придатні для менш відповідальних, невеликих збірок на 4S, де ви готові змиритися з трохи більшою роботою балансира. Якщо будуєте накопичувач, який має пропрацювати роки — беріть Grade A і бажано з однієї партії.
Циліндричні комірки EVE 18650
У типорозмірі 18650 EVE пропонує як «ємнісні», так і струмові моделі:
- EVE INR18650 30P 3000 mAh 30 А — найуніверсальніший варіант: добра ємність при струмі до 30 А. Підходить для збірок інструменту, потужних ліхтарів, саморобних пауербанків із високим навантаженням.
- EVE INR18650 25P 2500 mAh 20 А — високострумова комірка, аналог класичних «робочих конячок» на 2500 mAh.
- EVE INR18650 35V 3500 mAh 10.2 А — максимальна ємність у форматі 18650 при помірному струмі. Для повербанків, ліхтарів із середнім споживанням, резервного живлення.
- EVE INR18650 33VA 3300 mAh 10 А та EVE INR18650 29V 2850 mAh 8.4 А — проміжні за ємністю варіанти для низькострумових пристроїв.
- EVE ICR18650 26VA 2650 mAh 13 А — бюджетний елемент для нескладних збірок.
Просте правило: якщо пристрій споживає понад 2–3 А на комірку, дивіться на моделі з позначкою високострумових (25P, 30P). Якщо навантаження мале, а потрібен час роботи — беріть 35V або 33VA. Весь асортимент цього типорозміру — у категорії 18650.
Циліндричні комірки EVE 21700
Саме тут у EVE найцікавіші моделі — лінійка перекриває і «ємнісний», і «силовий» сегменти.
| Модель | Ємність | Макс. струм | Призначення |
|---|---|---|---|
| EVE INR21700 50PL | 5000 mAh | 125 A | екстремальні струми при повній ємності |
| EVE INR21700 40PL | 4000 mAh | 70 A | потужні силові збірки |
| EVE INR21700 40P | 4000 mAh | 50 A | інструмент, транспорт |
| EVE INR21700 58E | 5700 mAh | 16.8 A | максимум енергії |
| EVE INR21700 50E | 5000 mAh | 15 A | повербанки, резерв |
Якщо потрібні великі струми — 40PL і 50PL стоять в одному ряду з такими моделями, як Molicel INR21700 P45B чи Samsung INR21700 50S. Якщо головне — години роботи, то 58E на 5700 mAh є одним із найємніших елементів у форматі 21700, що ми маємо. Решту моделей дивіться в категорії 21700.
Що докупити разом з комірками
Комірки — лише половина системи. Друга половина — контроль.
- BMS під вашу конфігурацію. Для банку 16S на призматиці EVE підійде BMS JIKONG JK-PB2A16S15P 8S-16S 150A з активним балансиром 2 А — активний баланс особливо корисний, коли комірки мають хоч невеликий розкид. Для збірок 4S–8S логічніший вибір — JK Smart Active Balance B2A8S20PR 200 А. Решта моделей — у розділі BMS.
- Запас по струму. Беріть BMS із максимальним струмом приблизно на 30–50% більшим за реальне пікове навантаження, а не «впритул».
- Зарядний пристрій для циліндричних комірок. Для перевірки й підготовки елементів перед збіркою зручний XTAR VX4 — він вимірює внутрішній опір і вміє робити тест ємності. Інші варіанти — у категорії зарядні пристрої.
Практичні поради з експлуатації
- Перед збіркою призматичного банку зрівняйте всі комірки до однакової напруги — це заощадить балансиру тижні роботи.
- Не затягуйте болтові клеми «від душі»: перетиснута різьба на LiFePO4-комірці — часта причина поганого контакту й нагріву.
- Призматичні комірки стягують у пакет із помірним притиском — це подовжує ресурс. Клеми й шини мають бути чистими, без окислів.
- Не заряджайте літієві елементи без нагляду та без контролю напруги — ні призматичні, ні циліндричні.
- На тривале зберігання залишайте комірки частково зарядженими (приблизно 40–60%), у сухому прохолодному місці.
- Не паяйте циліндричні елементи звичайним паяльником: перегрів руйнує внутрішню структуру. Збірки роблять точковим зварюванням.
Висновок: що обрати
Для домашнього накопичувача на 48 В найкращий баланс ціни за кіловат-годину дає EVE MB31 314 Ah Grade A; якщо місця обмаль, а енергії треба багато — беріть MB56 на 628 А·год. Для автодому, катера чи невеликої резервної системи оптимальні EVE LF105 105 Ah або LF100LA. Для компактних проєктів на 12 В підійде LF50K.
Серед циліндричних: універсальний вибір для збірок з реальним навантаженням — EVE INR21700 40P, для найпотужніших задач — 50PL, а якщо потрібні максимальні години автономності — EVE INR21700 58E. У форматі 18650 беззаперечний «золота середина» — EVE INR18650 30P.
Не впевнені, яка конфігурація потрібна саме вам? Напишіть нам — підкажемо кількість комірок, тип BMS і перерізи шин під ваше навантаження.
Товари зі статті
Потрібна допомога з вибором акумуляторів?
Звʼязатися з нами






