Акумулятори 18650 великої ємності: 3300–3500 mAh у порівнянні
26 жовтня 2026

Коли потрібно максимум годин роботи від одного елемента, вибір зводиться до ємних 18650 — комірок на 3100–3500 mAh. Вони не дають великих струмів, зате тримають найбільше енергії в стандартному корпусі. Розбираємо, які моделі є в каталозі, чим вони відрізняються і для чого кожна підходить.
Що означає «велика ємність» для формату 18650
Фізика формату 18650 незмінна: що більше активної маси всередині, то тонший сепаратор і струмознімачі — а отже, менший допустимий струм розряду. Тому ємні комірки майже завжди низькострумові. Орієнтири по каталогу:
- 2000–2600 mAh — зазвичай високострумові «робочі конячки» на 20–30 А;
- 2800–3100 mAh — компроміс: пристойна ємність і 10 А розряду;
- 3300–3500 mAh — максимум ємності для 18650, струм здебільшого 6,5–10,5 А.
Усі ці комірки — Li-ion з номінальною напругою 3,6 В, повний заряд 4,2 В, розряд до 2,5–3,0 В залежно від моделі та задачі. Жодного «18650 на 5000 mAh» не існує: такі цифри на дешевих обгортках — маркетинг, а не ємність.
Ємні 18650 з каталогу: коротке порівняння
| Модель | Ємність | Макс. струм розряду | Вага |
|---|---|---|---|
| BAK N18650CR 35E | 3500 mAh | 10,5 A | 48 г |
| EVE INR18650 35V | 3500 mAh | 10,2 A | 47 г |
| Molicel INR18650 M35 A | 3500 mAh | 10 A | 48 г |
| Tenpower INR18650 35HE | 3500 mAh | 10 A | 50 г |
| Sanyo NCR18650GA (JP) | 3450 mAh | 10 A | 48 г |
| Samsung INR18650 35E | 3400 mAh | 8 A | 49 г |
| Panasonic NCR18650B | 3350 mAh | 6,7 A | 46 г |
| BAK N18650CP | 3350 mAh | 6,5 A | 48 г |
| EVE INR18650 33VA | 3300 mAh | 10 A | 48 г |
| Panasonic NCR18650BD | 3180 mAh | 10 A | 49 г |
| Tenpower INR18650 32HE | 3100 mAh | 10 A | 47 г |
Як бачите, розкид по ємності в цій групі — лише 10–12 %, а от допустимий струм відрізняється майже вдвічі. Саме струм, а не «зайві» 100 mAh, має визначати ваш вибір.
Для ліхтаря: ємність плюс запас по струму
Сучасний ліхтар на 1000–2000 люменів у турборежимі легко забирає 3–6 А з однієї комірки. Тому для ліхтарів беріть моделі з запасом по струму — 10 А і більше:
- Sanyo NCR18650GA — класика для ліхтарів: 3450 mAh і 10 А. Є й версія в зеленій обгортці з такими ж параметрами;
- Molicel INR18650 M35 A — 3500 mAh при 10 А, добрий варіант, якщо хочете максимум ємності без просідання яскравості;
- BAK N18650CR 35E — найвищий струм у групі 3500 mAh (10,5 А).
А от Panasonic NCR18650B з лімітом 6,7 А у турборежимі просідатиме помітніше — це комірка радше для рівномірного, помірного навантаження.
Важливий нюанс: багато ліхтарів вимагають акумулятори з «плюсом-ґудзиком» (button top). Усі перелічені комірки йдуть без плати захисту та з плоским контактом, тож перевірте сумісність зі своїм корпусом або використовуйте штатний акумулятор потрібного типу.
Для павербанків і збірок: рахуємо струм на одну комірку
У збірці струм ділиться між паралельними комірками. Наприклад, у 4p-блоці з Samsung INR18650 35E (8 А на елемент) теоретичний ліміт — 32 А, але на практиці закладають запас 50–70 %, щоб комірки не грілися і довше жили. Саме тому ємні 18650 — базовий вибір для:
- павербанків і портативних станцій живлення;
- резервного живлення роутерів, камер, світлодіодного освітлення;
- блоків 3S–7S із помірним струмом (освітлення, насоси, радіообладнання).
Для збірок критично важлива однорідність: беріть комірки однієї моделі, однієї партії та з близькою напругою. Змішувати 35E з NCR18650B або старі елементи з новими — прямий шлях до перекосу напруг і передчасної деградації найслабшої ланки.
Якщо збираєте самі, пам'ятайте: циліндричні комірки з'єднують точковим зварюванням нікелевої стрічки, а не паяльником по корпусу — перегрів руйнує внутрішню структуру елемента. Кожну послідовну групу обов'язково заводьте під BMS: наприклад, для 4S–8S підійде JK Smart Active Balance B1A8S10PR з активним балансуванням, решта варіантів — у розділі BMS.
Чому реальна ємність буває меншою за паспортну
Паспортні 3400–3500 mAh виробник отримує за «лагідних» умов: малий струм розряду (зазвичай 0,2C), кімнатна температура, розряд до 2,5 В. У житті цифри скромніші:
- Великий струм. Чим вищий розряд, тим більше енергії йде в нагрів і тим раніше напруга падає до відсічки.
- Мороз. На холоді внутрішній опір зростає, віддача ємності помітно знижується. Взимку тримайте пристрій ближче до тіла або утеплюйте батарейний відсік.
- Відсічка пристрою. Якщо павербанк вимикається на 3,0 В, останні відсотки ви просто не використаєте — і це нормально, це продовжує ресурс.
- Вік і цикли. Поступова втрата ємності — природний процес для будь-якого Li-ion.
Перевірити фактичну ємність і внутрішній опір можна зарядним пристроєм з функцією тесту — наприклад, XTAR VX4 або XTAR VC8S на вісім слотів, що зручно під час підбору комірок у збірку.
Коли ємного 18650 вже мало
Якщо корпус пристрою дозволяє, перехід на 21700 дає відчутний приріст: та сама хімія, але більше енергії в одному елементі. Орієнтири з каталогу:
- BAK N21700CH 58E — 5750 mAh при 11,2 А, один з найємніших у нас;
- LG INR21700 M52VT — 5200 mAh і 15 А;
- Samsung INR21700 50GB — 4900 mAh для енергоємних збірок.
Одна така комірка замінює приблизно півтори 18650 за енергією, тож збірка виходить компактнішою і з меншою кількістю зварних з'єднань. Решта варіантів — у категоріях 21700 та 18650.
Заряджання і зберігання ємних комірок
- Струм заряду для ємних 18650 зазвичай 0,5C і менше — тобто близько 1,5–1,7 А. Повільніший заряд (0,5–1 А) помітно щадить ресурс.
- Не залишайте без нагляду. Заряджайте на негорючій поверхні, подалі від паперу й тканини.
- Зберігання — близько 3,6–3,8 В на елемент, у сухому прохолодному місці, у пластиковому боксі, щоб контакти не замкнуло ключами чи монетами.
- Глибокий розряд нижче 2,5 В небезпечний: комірку з напругою, близькою до нуля, краще не «реанімувати», а утилізувати.
- Пошкоджена обгортка, вм'ятина чи здуття — причина вивести акумулятор з експлуатації, а не «ще трохи поюзати».
Зарядні пристрої з індикацією напруги та вибором струму є в розділі зарядних пристроїв — для ємних комірок це значно кращий варіант, ніж дешевий «універсальний» блок без контролю.
Що зрештою обрати
Якщо потрібен максимум годин роботи й помірний струм — беріть BAK N18650CR 35E або EVE INR18650 35V: 3500 mAh і понад 10 А розряду. Для ліхтарів з потужним турборежимом класичний і перевірений вибір — Sanyo NCR18650GA. Для павербанків і збірок, де струм на комірку невеликий, чудово працює Samsung INR18650 35E. А якщо місце в корпусі дозволяє — подивіться у бік 21700: там та сама надійність, але більше енергії на кожен елемент.
Товари зі статті
Потрібна допомога з вибором акумуляторів?
Звʼязатися з нами







